Czy warto pić kawę rozpuszczalną?

Kawa jest chyba najbardziej popularnym napojem orzeźwiającym. Dodaje energii, pobudza, podnosi świadomość i jest bardzo przyjemna, zwłaszcza gdy stosuje się go z dodatkami, takimi jak cukier i produkty mleczne. Kawa rozpuszczalna jest bardzo popularna ze względu na swoją wygodę. Nie wymaga parzenia, a jej przygotowanie jest szybkie i łatwe. Dla wielu osób jest to dość ważny element danej codziennej diety, dlatego warto zrozumieć, jak ten układ wpływa na zdrowie.

Jaki jest poziom kofeiny w kawie rozpuszczalnej?

Kofeina ma najważniejszy wpływ na kawę. Kawa rozpuszczalna zawiera mniej kofeiny niż kawa naturalna: filiżanka kawy zawiera około 65 mg tej substancji. Przyjmuje się, że bezpieczna dawka to maksymalnie 400 mg na dobę. Taka dawka nie spowoduje niekorzystnych następstw.

Jaka jest wartość kaloryczna kawy rozpuszczalnej?

Kawa rozpuszczalna z www.bee.pl nie zawiera prawie żadnych kalorii, a może raczej ok. 1,5-2 na filiżankę. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku produktów potrójnych zawierających cukier i różne składniki zabielające. Jedna porcja tej kawy może zawierać około 80 kcal.

Jakie są składniki odżywcze w kawie?

Kawa rozpuszczalna zawiera składniki odżywcze, które mają pozytywny wpływ na organizm, w tym:

  • magnez,
  • wapń,
  • cynk.

W pewnym momencie zawiera wyższe stężenia odpowiednich metali ciężkich. Zwróć szczególną uwagę na nikiel, który może powodować alergie. Warto pamiętać, że choć zawartość kawy jest znacznie mniejsza, to zawiera ona również kawę naturalną.

Jak działają antyoksydanty w kawie rozpuszczalnej?

Antyoksydanty mogą mieć duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, zmniejszając ryzyko chorób serca, nowotworów i chorób neurodegeneracyjnych. W Stanach Zjednoczonych, gdzie spożycie kawy jest wysokie, kawa jest prawdopodobnie głównym źródłem antyoksydantów w diecie. Oczywiście, uważa się, że kawa rozpuszczalna jest pozbawiona antyoksydantów z powodu jej przetwarzania. Tymczasem najnowsze badania sugerują, że dostarcza ona około dwa razy więcej tych cennych materiałów niż naturalna kawa.

Jaka kawa rozpuszczalna jest najzdrowsza?

Po prostu nie ma czegoś takiego jak najbardziej błyskawiczna kawa rozpuszczalna. Każdy z nich może być korzystny dla zdrowia człowieka. Można by rzec, że najzdrowsza jest ta, którą lubimy najbardziej. Trudno jest udzielić ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Ta kawa ma równe części pozytywne i skutki uboczne, dlatego warto jest pić ją z umiarem.

 

Posts Tagged with…